2021-08-30 0 Komentarzy

Zaraz po 8 marca znanym jako Dzień Kobiet obchodzony jest Dzień Mężczyzny, który przypada 10 marca. Święto to staje się coraz bardziej popularne i jest miłym akcentem także dla Panów, mimo że zdecydowanie popularniejsze jest celebrowanie święta Pań.

Dzień mężczyzn to okazja do podarowania wyjątkowego prezentu, który pozwoli każdemu mężczyźnie poczuć się ważnym i potrzebnym. Obdarować można swojego ukochanego, ale także ojca, brata czy kolegę. W zależności od tego można podarować zabawny prezent, elegancki prezent czy praktyczny prezent. Wybierz z nami idealny prezent od Garett na Dzień Mężczyzny!

Kiedy obchodzimy Dzień Mężczyzny?

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest 10 marca. Czym innym jest natomiast Dzień Chłopaka świętowany w Polsce 30 września. Oba święta różnią się tym, że Dzień Mężczyzny obchodzą zwykle dorośli Panowie, z kolei Dzień Chłopaka nastolatkowie. Dzień Mężczyzny to idealny moment, kiedy można podarować wymarzony prezent.

Święto to obchodzone jest w ponad 80. krajach na całym świecie. Jest ono znacznie młodsze niż Dzień Kobiet, bo zostało ustanowione dopiero w 1999 roku w egzotycznym dla nas Trynidadzie i Tobago. Wiele krajów przyjęło za oficjalną datę święta mężczyzn tę wskazaną przez Trynidad i Tobago przy wsparciu ONZ – 19 listopada, z kolei np. w Brazylii jest to 15 lipca, a w Rumunii 9 marca.

Dzień ten ma za zadanie podkreślić rolę mężczyzn w społeczeństwie, ich odpowiedzialność za słabszych, ale także zwrócić uwagę na problemy, takie jak popadanie w nałogi czy rosnąca liczba samobójstw. Zwalczane jest także promowanie „toksycznej męskości”, w której doceniana jest siła czy ukrywanie towarzyszącym Panom męskich uczuć takich jak płacz czy strach.

Oryginalny prezent dla mężczyzny – co warto wziąć pod uwagę?

Z okazji Dnia Mężczyzny warto podarować prezent, który przede wszystkim będzie pasował do danej osoby. Dla każdego mężczyzny wymarzony prezent może być czymś innym. Jedni Panowie wybiorą personalizowany prezent być może nawet wyposażony w personalizowany grawer, inni zaś nie przywiązują takiej uwagi do szczegółów i wybiorą bardziej stonowany upominek.

Zarówno podarunek na Dzień Mężczyzny, jak i prezent na Dzień Chłopaka powinien być przemyślany. Warto opakować go w eleganckie pudełko czy specjalnie udekorować. W asortymencie marki Garett z pewnością znajdą się wyjątkowe pomysły na prezent z okazji Dnia Mężczyzn. Jeśli nadal szukasz pomysłu, to jesteśmy przekonani, że w naszym asortymencie znajdziesz urządzenie, które bez wahania podarujesz swojemu mężczyźnie.

Pomysły na prezent od IWatches

Prezenty wcale nie muszą być bardzo kosztowne, aby zapadły w pamięć. Dobrym pomysłem będzie podarowanie mężczyźnie praktycznego urządzenia, szczególnie jeśli jest fanem gadżetów. Poniżej znajdują się ciekawe propozycje na prezenty na Dzień Mężczyzny, które będą tym czego szukasz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.