2021-08-30 2 komentarze

8 marca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim święto wszystkich Pań. Dzień Kobiet obchodzony w ponad 30 krajach, w tym w Polsce, od lat cieszy się ogromną popularnością. To wyjątkowy moment, kiedy można podziękować wszystkim kobietom za ich obecność oraz codzienny wysiłek.

W tym dniu warto wybrać prezent na Dzień Kobiet jak najbardziej dopasowany do preferencji danej osoby. Osobisty prezent na Dzień Kobiet zawsze dobrze się sprawdzi. Popularne są także praktyczne prezenty, które pomagają w codziennej organizacji czasu. Jaki prezent z okazji święta kobiet sprawdzi się najlepiej i jaka historia kryje się za obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet?

Międzynarodowy Dzień Kobiet – historia

W Europie Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca, ale np. w Tunezji kobiety świętują 13 sierpnia. Obchody święta mają podobny charakter w każdym kraju. Podczas tego dnia gloryfikuje się rolę kobiet w społeczeństwie, docenia ich trud włożony w wychowanie dzieci coraz częściej łączone z pracą zawodową, a także empatię, oraz wkład w rozwój naukowy czy prowadzony wolontariat. Przypomina się także sytuację kobiet na całym świecie, które w różnych krajach cierpią, a ich prawa nie są respektowane.

Historia Dnia Kobiet wcale nie jest przyjemna, bo związana jest z trudną pracą i niedocenieniem. Przyjmuje się, że inicjatorkami zrywu w walce o równość i wolność kobiet były pracownice fabryki w Nowym Jorku, które dostawały bardzo niskie wynagrodzenie. Pewnego dnia kobiety wściekły się trudną sytuacją i rozpoczęły strajk. Właściciel fabryki był tak zdziwiony tym faktem, że zamknął je w środku, a sam spotkał się z innymi właścicielami fabryk, aby ustalić plan działania. W trakcie jednak w mieście rozpoczęły się ogromne protesty wobec wyzysku, i tym samym od 1909 roku rozpoczął się proces zmierzający do równouprawnienia kobiet. Co ciekawe, Dzień Kobiet został jednak po raz pierwszy oficjalnie ustanowiony w Danii w 1910 roku. Obecnie Dzień Kobiet obchodzony jest w około 30. krajach na całym świecie w tym w Algierii, Kamerunie, Brazylii, Laosie, Kubie i wielu innych.

Wyjątkowy prezent na święto kobiet – co warto wybrać?

Najlepsze prezenty to te ofiarowane prosto z serca. Tego dnia sprawdzą się wyjątkowe prezenty jak np. weekend w SPA ale równie dobrze można samemu zorganizować romantyczną kolację dla swojej ukochanej kobiety. Najlepszy prezent na Dzień Kobiet to obecność bliskich osób i pamięć nie tylko o wybrance serca, ale także mamie, koleżance, siostrze i kobietach w najbliższym otoczeniu. Dla nich prezent z okazji Dnia Kobiet może być skromny np. w postaci 1 tulipana. Dla bliższych sercu osób na Dzień Kobiet sprawdzą się z pewnością wartościowe gadżety np. smartwatche albo urządzenia do pielęgnacji twarzy i ciała.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny publicznie.